sobota, 25 grudnia 2010

Naciumkany

Antoś nie wykazuje przesadnego zapału jeśli chodzi o przemieszczanie się. Wiadomo - rodzice zawsze pomogą, poza tym 8,5kg ciałka to jest spory ciężar do dźwigania. Zatem nie możemy się na razie poszczycić sukcesami z turlaniem, a tym bardziej próbami pełzania (a wiem, że są maluchy, które już takie sztuczki mają w swoim najmniejszym z paluszków :P). Troszkę mi smutno z tego powodu, bo wiadomo - chciałoby się, żeby MOJE dziecko wszystko robiło najlepiej, najszybciej i było zdolniejsze od rówieśników. Ale nie zawsze jest tak, jakby się chciało.

   Zatem...

   ... patrzymy, co innego zmienia się u Antka. A właśnie dwa dni temu zaczęło się dziać coś ciekawego z piersiowego punktu widzenia. Otóż Antoś nie zasypia już zawsze z ciumkiem w dziobku (czytaj: zasysając pierś). Teraz moje dziecko kochane naciumka się do oporu, po czym spokojnie porzuca pierś i po prostu zasypia. Samo. Przytulone do mnie albo i wręcz odwrócone ode mnie główką w drugą stronę. Ha! Dziś dodał do tych wyczynów nowy update - zasnął kompletnie bez ciumka, po prostu przytulił się do mnie, gdy oboje leżeliśmy na łóżku, possał chwilkę paluszki swojej łapki i oczka same mu się zamknęły. Piękne to chwile z kilku powodów:
primo - wiadomo, więcej wolności w perspektywie dla mamy (czytaj: dla mnie :D);
secundo - jasny symptom "dojrzewania" bobasa do samodzielności w ogóle, a w zasypianiu w szczególe;
tertio - potwierdzenie faktu, że nie da się dziecka uzależnić od piersi i że dzieci w końcu same "wyrastają" z wiszenia przy cycku. :) Tylko czasu trzeba, czasu.

   I tym jakże ciekawym spostrzeżeniem kończę w pierwszy dzień świąt, z życzeniami dla wszystkich mam i ich maluszków, także tych przyszłych. :)

5 komentarzy:

 1. olguska, 2010-12-26 00:1123 lipca 2011 09:17

  oj tak to piękne chwike oby było ich jak najwiecej. Rownież życzymy z Mateuszkiem zdrowych wesolych świat

  OdpowiedzUsuń
 2. justynafb@onet.pl, 2010-12-26 18:5623 lipca 2011 09:18

  No widać, że już mu cycu służy do czego innego i bardzo dobrze będziesz miała trochę wolego czasu, pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. esperanza1@onet.pl, 2010-12-27 13:3423 lipca 2011 09:18

  Nasza Dominiczka też jeśli chodzi o sprawność ruchową to przodownikiem nie jest, na boczek się przekręca, ale jeszcze tak jakoś koślawo, na brzuszek w ogóle nie, ale jakoś się tym nie martwię, przyjdzie czas to się dziecinka przekręci. Nam też czasem udaje się ululać małą bez cyca, ale czasem to zupełnie nie wychodzi;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Antol dokładnie tak samo - czasem się na bok obróci, czasem jakiś mostek zrobi, ale generalnie jak go położę, tak leży. :P

  A z zasypianiem nie ma reguły i nadal oczywiście cycek rządzi, niemniej coś zaczyna się w tej kwestii zmieniać, z czego jestem bardzo zadowolona. :)

  ~kaczuszka, 2010-12-27 14:22

  OdpowiedzUsuń
 5. Mama, 2011-01-11 14:2423 lipca 2011 09:19

  a nasza wlasnie tylko przy cycku zasypia

  OdpowiedzUsuń