czwartek, 13 stycznia 2011

Zwyciężczyni wyłoniona! :D

Przyznam, że naprawdę miałam dylemat. Dwa opisy podobały mi się w zasadzie tak samo i nie umiałam zdecydować, kto wygrywa. W rozstrzygnięciu pomógł mi głos doradczy męża, za co mu serdecznie dziękuję. :)

   Niniejszym ogłaszam, iż zwyciężyła Kacperkowa Mama!

Przede wszystkim za bardzo dokładny opis wszelkich czynności pielęgnacyjnych przed, w trakcie i po kąpieli oraz nienaganną polszczyznę. :) Serdecznie Ci gratuluję, kochana.

Dodatkowo chciałabym wyróżnić wpis Mamy Kini, który przegrał o włos - bardzo mi się podobał ciepły styl opisu i to, jak w każdej czynności kąpielowej staraliście się pomagać Kini zrozumieć, co się z nią dzieje i ułatwić jej te pierwsze chwile.

   Z waszych wpisów wynika dość jasno, że najczęściej kąpią nasze dzieciaczki tatusiowie. :) I zwykle jest to nadal tradycyjna wanienka dziecięca. Nieodłącznym elementem są też pieluszki tetrowe: do okrywania maluszków w trakcie kąpieli, żeby zminimalizować ewentualny dyskomfort, do wyłożenia na dno - antypoślizgowo, albo do wycierania maluszka. Jak mantra także powtarzają się podobne kosmetyki: Nivea, Bambino - te polecaliście najczęściej jako bezpieczne i skuteczne. Oswajanie z wodą często nie jest potrzebne - w końcu dzieci w brzuszku też pływały przez 9 miesięcy w wodzie, niemniej zawsze warto przy pierwszych kąpielach o spokój, powolne zanurzanie dziecka w wodzie, czasem dodatkowe okrycie, np. pieluszką albo ręcznikiem. I rozmowa z dzieckiem, wyjaśnianie mu krok po kroku, co się dzieje, co zaraz będzie. To głównie dzięki tym czynnościom maluchy są w kąpieli spokojne i radosne. :)

   Dziękuję wszystkim za wpisy.

3 komentarze:

 1. Kacperkowa Mama, 2011-01-14 10:2625 lipca 2011 10:48

  Dziękuję ślicznie :)) ***

  OdpowiedzUsuń
 2. ivette, 2011-01-15 06:4425 lipca 2011 10:48

  co u Was slychac? jak Antolek? jak aklimatyzacja w nowym miesjcu? moj tez wazy 8900 i ma 74 cm.. duze te nasze dzieci:)
  pozdrawiam ceplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. amaranth@autograf.pl, 2011-01-15 11:0225 lipca 2011 10:48

  Twój blog został u nas nominowany do Kreativ Blogger :) ...

  ... Zapraszamy ;**

  OdpowiedzUsuń